Data: 8 April , 2021, Kategoria: Gjendja civile. February 28, 2021 at 3:00 PM Anonymous said… Përshëndetje ,po per telefona , a punon kjo të lutem ,sepse po ta shkarkoj nuk hapet ,nga telefoni them March 5, 2021 at 7:33 AM Anonymous said… A mund te ma dergoni pak skam munci me e bler se skam as pp as cc Lajme, kronike, kulture Saktësimi i adresës, procedurë e thjeshtë online përmes “e-Albania” Saktësimin e adresës, nga sot çdo qytetar mund ta bëjë pa patur nevojë të shkojë në zyrën e Gjendjes Civile. […] Telefoni 039 432 875, Zyra për Bashkëpunim Ndërkombëtar dhe Integrim Evropian, Njoftim mbi rezultatin e konkursit te projektimit, Zyra e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, RAPORTET BUXHETORE DHE PASQYRAT FINANCIARE, Udhëzues: Aplikimi Online për Certifikata të Gjendjes Civile, PZHK 2020 -2028 PLANET RREGULLUESE URBANE, Lista e pronave që duhet të ndrohen ose eksproporohen për të realizuar planet regullues të qytetit të Pejës. Ne elbasan kam gjendjen civile. Me poshte disa sugjerime te tjera nga ne, Ca duhet me ba, me marr ish-grun me u martu me te prap e me u nda nshkoder a? Të nderuar qytetarë! Në studion e emisionit “Real Story” në News 24 u fol këtë mbrëmje për shifrat e vdekjeve në vite krahasuar me 2020. Komuna e Pejës Nga pamjet duket se është aksidentuar rëndë një person, por nuk ka ende informacione për gjendjen e tij. A duhet te jem prezent ne gjedjen civile per te marre certifikatate vdekjes te prinderve te mi? Shërbimi i gjendjes civile është shërbim unik shtetëror. Ky shërbim, ushtrohet si funksion i deleguar edhe nga organet e qeverisjes vendore. dhe jo vetem, nga Shqiperia dhe rajoni. Kryeqendra e Bashkisë është qyteti i Patosi. Komuna e Pejës Adresa : Rr. Bashkia Durres, Sheshi “Liria”, 2000 Durres ,AL; tel & fax +355 52 2/223 10; email:info@durres.gov.al; NIPT K42006501R Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile i është përgjigjur 10 pyetjeve të KQZ, ndër të cilat edhe problematika e hasur së fundmi nga disa qytetarë për ndryshimin e adresave që mund të afektojë në zgjedhjet e ardhshme të 25 prillit. TV; Lajme. Respekte Gjendja Civile. February 28, 2021 at 3:00 PM Anonymous said… Përshëndetje ,po per telefona , a punon kjo të lutem ,sepse po ta shkarkoj nuk hapet ,nga telefoni them March 5, 2021 at 7:33 AM Anonymous said… A mund te ma dergoni pak skam munci me e bler se skam as pp as cc DELVINA TURISTIKE, FOTO. Pas interesimit të emisionit “Stop” pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Gjendjes Civile, përgjigjja zyrtare ishte se është pranuar kërkesa e shtetasit për zgjidhjen e … Kreu i hipotekës në Fier, Gani Bendo shpjegon se qytetari mjafton të paraqesë kartën e identitetit dhe përmes ID, programi nxjerr të gjitha të dhënat e tij. Kryefaqja; ... në jug me bashkinë Fier dhe në perëndim me Detin Adriatik. E gjithë kjo u bë për të kuptuar nëse gjatë këtij viti janë rritur vdekjet, për të kuptuar nëse janë këto vdekje nga COVID 19. Shoqeria Civile ; Gjykata ; Cerdhet ; Kopshtet ; Shkollat 9 vjecare ; Shkollat e Mesme ; Taksat dhe Tarifat vendore ; Punesimi. Flm, Pershendetje a behet nje lidhje martesore pa kart identiteti vetem mee pashaport, Pershendetje kam degjuar qe duhet te heqesh gjendjen civile dhe ta cosh te zona ku jeton per momentin ne jetojm n itali dhe shtepija ndodhet te laagja 1maji vlore si mund ta bej trasfertn nga ajo gjendje civile qe jam te kjo qe kam afer shpis. Z. Gjendja Civile; Informacionet e kësaj rubrike janë duke u përpunuar nga Bashkia Patos dhe do te publikohen së shpejti Online. Ju uroj nje dite te bukur . Bashkia Patos shpall #thirrjen për aplikim Regjistrimi i subjekteve private si “Pronar Social”! Bashkia Durres, Sheshi “Liria”, 2000 Durres ,AL; tel & fax +355 52 2/223 10; email:info@durres.gov.al; NIPT K42006501R Ju lutem atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri. 0. Fier, gjendja civile pa dritaqytetarët presin në radhë. : Jam nenshtetase shqiptare me banes ne itali, I fejuari im esht nenshtetas Amerikan, por ka lindur ne shqipri. un kamshpadhur martesen ne elbasan po un jam nga berati duet ta shpadhe edhe un ne berat, Pershendetje kam lindur dy femije ne greqi dhe dua ti regjistroj ne shqiperi a eshte e domosdoshme vula apostile ne aktet e lindjes se femijve apo mjafton vula nga bashkia e qytetit ju kan lindur femujet. Duke Ju kërkuar ndjesë për ndërprerjen e ofrimit të shërbimeve. Pershendetje dua nje certefikat personale per shpallje martese si mund ta mar, pershendetje si kaloni dua te marr nje informacion nga ju dua te korigjoj emrin e kam bajame dua ta vendos bajana ju lutem me ndihmoni me nje info...faleminderit. Koordinatori per Informim : Andi Bullari. Gjendja civile - Korçë on the map. Fier, Lgj.Kastriot, Brigada 11 Sulmuese Bashkia Fier Rajoni Nr. Martesa rregjistrohet në Zyrën e Gjëndjes Civile të vendbanimit të nuses ose të dhëndrit. Shërbimet qe ofron zyra e gjendjes civile 1.Rregjistrim lindje 2.Rregjistrim martese 3.Rregjistrim vdekje 4.Ndarje familjare dhe bashkim familjar 5.Leje banimi 6.Nderrim emri ose mbiemri 7.Certifikata 8.Pajisje me procesverbal per njohje atesie 9.Pagesat për shërbimet Zëdhënësi i Metës, Tedi Blushi shkruan se Komisioni i Ligjeve ka kohë që shfaq shenja të humbjes së qetësisë e durimit, kurse sot nën persion politik humbi dhe grimcat e fundit të etikës e profesionalizmit. Gjendja civile is located in Korçë. Koordinatori per Informim : Andi Bullari. Ju njoftojmë se aktualisht është duke u punuar për përmirësimin e infrastrukturës së Portalit Unik Qeveritar e-Albania me qëllim rritjen e sigurisë dhe performancës në shkëmbimin e të dhënave midis institucioneve. Kam lindur nje vajze ne shqiperi per arsye shendetsie sjkuam ne greqi ku dhe vajza nderroi jete atje..spitali grek ne aktin e vdekjes nuk ka shkruar emrin e vajzes dhe per kete arsye nuk ma crregjistrojn ne shqiperi dmth vajza po ban nji vit qe ka nderruar jete dhe akoma figuron e gjalle ne gjenjen civile..me kontaktoni 0675646685, Cfar dokumentash duhen per t ber ndryshimin e emrit. Ilir Duraku: Duke qenë se nënën e kanë hequr që në Janar, nëna tani nuk merr pension. 0. Pershendetje te lutem me duhet nje ceftikat personale ne elbasan per arsyje te kovidit nuk munda te vi ne shiperi se jetoj ne itali. Strategjia-dhe-Plani-i-Veprimit; Vizioni dhe Misioni; Policia Bashkiake; Transporti; Regjistri Civil; Sherbimi Social; Rregulloj Qytetin Tim. Ne lidhje me te drejtat e bashkepronareve. eshte gabim mbiemri i bashkeshortes para martese : Eshte shkruar çupa- duhet te jete çupi. Në një deklaratë për medie nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim apeloi që qeveria të shpallë gjendjen e emergjencës civile. Gjendja civile. Kryeqendra e bashkisë së re do të jetë qyteti i Divjakës. Si merret certificata e statusit martesor ne shkoder ? Jam martuar ne tetor 2012 ne Tirane dhe ne Prill 2014 u ndava ne Wien. Kontakt. Në këtë moment nisi odiseja për të anuluar aktin e shpalljes së martesës, pasi Gjendja Civile Dërmenas dhe Fier nuk e bënë dot këtë gjë. Join Facebook to connect with Gjendja CivileVl and others you may know. Ju lutemi vendosni adresën Tuaj të e-mail-it për të marrë të rejat e fundit nga portali: 1:49. Pershendetje une jam nga Kosova i fejuari nga Shqiperia para 1 muji kam dorzu dokumentat e mia dhe te dashurit per me apliku per lidhje martese ne Tiran bashkia nr 10 ata me than pas 11 dite eshte gati kapaciteti martesor i te fejurit dhe tani muni me ardh me lidh martes tani ne deshirojm me ardh me.lidh martes por dikush nga atje me ka than qe duhet edhe njeher ti dorzoj dokumentet edhe pse ato kan qen gjitha ne rregull a mundi mem tregu qa duhet me.sjell qe me ardh une nga Kosova me lan termin mu martu pas 7 dite per arsye se i fejuari gjendet jasht vendi vjen per me lidh kunor pres pergjigjeje...???